Ultramaraton Biegowy wokół Zalewu Sulejowskiego z Feniksem

• Ultramaraton Biegowy wokół Zalewu Sulejowskiego z Feniksem

17 września Rafał Kałuża z LKS Feniks Opoczno wystartował w Ultramaratonie Biegowym na 50 km wokół Zalewu Sulejowskiego. Bieg ultra rozegrany w pięknych okolicznościach przyrody, gdzie leśne drogi i ścieżki prowadziły tuż nad brzegami zbiornika wodnego, a zawodnicy musieli między innymi wykonać podbiegi na wydmy lub skarpy doliny nasz przedstawiciel ukończył z czasem 04:55:49.

Osiągnięty czas pozwolił zawodnikowi Feniksa zająć 25 miejsce w kategorii open, 24 miejsce w kategorii open mężczyzn oraz 9 miejsce w kategorii M3.

sulejow161

Ultramaraton wygrał Miłosz Socha z czasem 03:52:00, drugie miejsce zajęli Adam Łączyński oraz Marcin Zieliński, którzy do mety dobiegli z czasem 04:02:00. Wśród kobiet najlepsza była Patrycja Bereznowska, która dystans 50 km pokonała z czasem 04:17:14.

W maratonie biegowym wokół Zalewu Sulejowskiego wystartowało 88 osób, ukończyło 85 osób. Parametry trasy to 393 metry podbiegów, a różnice wysokości 35 metrów. Nawierzchnia trasy: drogi i ścieżki gruntowe – 31,5 km (63%), drogi asfaltowe – 10,1 km (20%), drogi szutrowe – 7,0 km (14%), drogi z płyt betonowych – 1,4 km (3%).